Projekti

Predlog pilotnih projektov Univerze v Mariboru za zelen in odporen prehod v družbo 5.0 – Vzpostavitev okolja za izobraževanje zelene in digitalne logistike ter oskrbovalnih verig

Ime projekta: Predlog pilotnih projektov Univerze v Mariboru za zelen in odporen prehod v družbo 5.0 – Vzpostavitev okolja za izobraževanje zelen in digitalne logistike ter oskrbovalnih verig

Akronim projekta: NOO

Financer projekta: Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

Časovni okvir: 1. 9. 2022 – 30. 8. 2025

Koordinator projekta: Univerza v Mariboru

Kratek povzetek projekta:

Glede na študijo Evropske agencije za okolje naj bi globalna logistika predstavljajo do 40 % svetovnih emisij CO2, od tega transportni sektor 24 %. Zaposleni v logističnem sektorju, kot tudi odločevalci in študenti, ki odhajajo iz visokega šolstva niso bili pripravljeni na tovrstne izzive. Izobraževanje logistov v veliki meri temelji na kompetencah, znanjih in veščinah po ELA standardu, ki so bili zadnjič posodobljeni leta 2014. Študijske programe sicer prenavljamo, nimamo pa odgovora kako kompetence, ključne za zelen in digitalen prehod logistike in oskrbovalnih verig, v smislu vsebine, normativov in infrastrukture vključiti in prenašati na odločevalce, zaposlene in druge zainteresirane.

noo