Projekti

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

ministr_izob   logo

Ime projekta: Novi procesi kognitivnih in fleksibilnih robotiziranih delovnih mest v orodjarstvu – Orodjarna 4.0
Akronim projekta: ROBOTOOL-1
Spletna stran: www.robotool.si
Naročnik projekta: Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
Časovni okvir: 1.10.2018 – 30.09.2021
Vrednost projekta: 2.888.453 €
Višina sofinanciranja: 1.984.171 €
Prednostno področje SPS: Tovarne prihodnosti

Koordinator projekta: ETRA d.o.o.

Sodelujoče organizacije: EMO-Orodjarna d.o.o., Univerza v Mariboru – Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko (FERI), Univerza v Mariboru, Fakulteta za logistiko (UM FL)

Kratek povzetek projekta:
Namen projekta je identificirati, razviti, testirati in validirati robotske fleksibilne, kognitivne robotske aplikacije za potrebe delovnih mest naročniške proizvodne dejavnosti v orodjarstvu. Namen je razviti hibridno robotsko delovno mesto (RiDM), kjer  bo robot pomagal proizvodnim delavcev pri izvajanju proizvodnih nalog, vključno s pomagali obogatene resničnosti (AR) ter uporabo avtomatiziranih transportnih naprav proizvodne logistike (AVG).

Prav tako bo razvit model pametne tovarne za potrebe orodjarstva – Orodjarna 4.0., katerega sestavni del bodo omenjena RiDM.