:: S predavatelji o aktualnem? :: “Ali smo pripravljeni na električno mobilnost?” – doc. dr. Bojan Rupnik

V dobi hitrega tehnološkega napredka in naraščajoče potrebe po trajnostnih rešitvah se električna vozila vzpenjajo kot glavni igralec na cestah prihodnosti. Toda s tem razvojem se pojavlja ključno vprašanje: ali smo pripravljeni na električno prihodnost? Projekt DigiElProm, ki je del širšega projekta DigiELES, ponuja inovativne odgovore na izzive, povezane z vzpostavitvijo zmogljive polnilne infrastrukture. V pogovoru z doc. dr. Bojanom Rupnikom razkrivamo, kako to napredno orodje ne samo predvideva in načrtuje potrebe po polnjenju električnih vozil, ampak tudi oblikuje temelje za prihodnost mobilnosti.

Doc. dr. Bojan Rupnik je za podjetje Igea, ki je partner projekta, razvil simulacijski model polnjenja električnih vozil.