Fakulteta za logistiko, Celje - Mariborska cesta 7       |     info.fl@um.si      |     03 428 53 00

Iskanje po straneh Fakultete za logistiko
EN

Novice

Vabilo študentom za sodelovanje v projektnih nalogah »Študentski izzivi Univerze v Mariboru (ŠI:UM)«

VABILO ŠTUDENTOM

za sodelovanje v projektnih nalogah »Študentski izzivi Univerze v Mariboru (ŠI:UM)«

Spoštovani študenti/študentke,

v sodelovanju z Združenjem turističnih kmetij Slovenije bomo od 1. 3. 2023 do 30. 6. 2023 izvajali Projektno nalogo Študentski izzivi (ŠI:UM) v okviru Razvojnega stebra financiranja 2021-2024 (RSF 2.0), področja: Sodelovanje z okoljem, razvojnega cilja (O-RC-1): Spodbujanje sodelovanja študentov in potencialnih delodajalcev z namenom pridobivanja praktičnih izkušenj v času študija in reševanja realnih izzivov okoljaizvajali projekt.


 

Naslov projektne naloge: Model distribucije trajnostnih agrovelneških dobrin slovenskega podeželja za večjo blaginjo lokalne skupnosti #AGROVEL

pedagoški mentor iz FL UM: doc. ddr. Lazar Pavić

pedagoška mentorica it FT UM: doc. dr. Milica Rančić Demir

delovna mentorica iz Združenja turističnih kmetij Slovenije: Renata Kosi

 

Utemeljitev projektne naloge ŠI:UM:

Namen projektne naloge z naslovom »Model distribucije trajnostnih agrovelneških dobrin slovenskega podeželja za večjo blaginjo posameznika: lokalno mi je blizu«, katere prijaviteljica je Fakulteta za logistiko Univerze v Mariboru v sodelovanju z Združenjem turističnih kmetij Slovenije je temeljito preučiti in definirati pojem agrovelneških dobrin slovenskega podeželja ter načine enostavnejše distribucije istih do dveh izbranih ciljnih skupin: lokalnega prebivalstva in lokalnih turistov. Z realizacijo projektne naloge se približamo tretjemu cilju Trajnostnega razvoja do leta 2030 (Zdravje in dobro počutje), hkrati pa se trudimo povečati ozaveščanje lokalnega prebivalstva in domačih turistov, da v lokalnem podeželskem okolju lahko najdemo neprecenljive dobrote s katerimi poskrbimo za ohranitev našega zdravja in dobrega počutja. V interdisciplinarnem teamu študentov različnih smeri, dveh pedagoških mentorjev in delovnega mentorja iz lokalnega okolja, želimo pripraviti predlog distribucijskega modela, ki bo v prvi fazi povečal ozaveščanje posameznikov o tem, kaj smo vse dobrine iz podeželja, ki lahko pozitivno vplivajo na naše zdravje in dobro počutje, v drugi fazi z vključevanjem mnenja lokalnega prebivalstva in turistov temeljito preučiti motnje in ovire v distribuciji omenjenih vrednosti. S projektnimi rezultati hkrati želimo ozavestiti širšo javnost o tem, da za zadovoljitev svojih turističnih, rekreativnih in potreb ne potrebujemo dobrin iz oddaljenih krajev sveta, temveč lahko iste zelo pogosto preprosto najdemo v naši neposredni okolici. S projektom torej skušamo neposredno vplivati na spreminjanje načina razmišljanja posameznikov, ki bi moralo biti bolj nagnjeno k trajnosti, po drugi strani posredno lahko vplivamo na morebitno izboljšanje ekonomskega položaja oseb s podeželskega območja kot ene izmed prikrajšanih skupin glede na osebne okoliščine.