Vabilo študentom za sodelovanje na ŠIPK projektu RESPO2
Objavljeno: 18. 2. 2020
Spoštovani študenti/študentke,
v okviru javnega razpisa »Študentski inovativni projekti za družbeno korist 2016-2020 za študijski leti 2018/2019 in 2019/2020« vabimo študente/študentke za sodelovanje na projektih. Določilo razpisa, v okviru katerega se bodo izvajali projekti, pravi, da morajo biti sodelujoči študenti/študentke, v času izvajanja projekta, vpisani v javno veljavni študijski program v Republiki Sloveniji ter ne smejo biti v delovnem razmerju, samozaposleni, prijavljeni na Zavodu RS za zaposlovanje v evidenci brezposelnih oseb ali samostojni podjetniki.
Predvidena denarna spodbuda študentu/študentki: 9 EUR bruto bruto/uro, največ 40 ur/mesec (največ 360 EUR bruto bruto/mesec).
Izpolnjeno prijavnico, v katero vpišite naziv projekta, za katerega se prijavljate, vse zahtevane podatke ter motivacijsko pismo, v katerem opišete svoje dosedanje delo, kompetence ter razlog, zakaj se prijavljate za sodelovanje na projektu, pošljite po mailu z zadevo »Študentski inovativni projekti za družbeno korist 2016 – 2020« na naslov: rebeka.kovacic@um.si do vključno petka, 21. 2. 2020 do 16. ure.
Povzetek projekta RESPO2 je naslednji:
V okviru projekta bomo razvili ekspertni sistem za podporo odločanja pri izbiri izobraževanj dijakov (RESPO2) v mariborski gimnaziji sodelujočega zavoda. Ideja in okvirni koncept o projektu RESPO2 izhajata iz aplikacije RESPO za spremljanje kompetenc zaposlenih v tovarnah prihodnosti, ki je bila razvita v okviru PKP projekta v letu 2019. Kompetenčni center KOC-TOP deluje pod okriljem Mednarodne podiplomske šole Jožefa Stefana (MPŠ), in skupaj s Kariernim centrom MPŠ nudi kakovostne in napredne kadrovsko-karierne rešitve za profesorje in študente MPŠ ter gospodarske partnerje v tesnem sodelovanju s SRIP-om Tovarne prihodnosti. Izkušnje iz KOC-TOP in projekta RESPO so lahko dragocene tudi pri sistematičnem spremljanju kompetenc srednješolcev, kar je bistveni cilj projekta RESPO2. Projekt RESPO2 bo potekal v obliki timskega dela študentov različnih stopenj bolonjskih študijskih programov informacijskih in komunikacijskih tehnologij za razvoj aplikacije ter fizike in logistike za sistemizacijo kompetenc, predvsem naravoslovno-tehničnih ter krožnega gospodarstva. Projektno delo bo potekalo pod mentorstvom dveh pedagoških mentorjev s področja naravoslovja in krožnega gospodarstva ter strokovnih sodelavcev – visokošolskih učiteljev s področja informacijskih tehnologij – umetne inteligence oziroma didaktike tehnike. Ekspertni sistem RESPO, ki je bil pripravljen za potrebe enega podjetja, bo razširjen za potrebe spremljanja kompetenc dijakov ter za podporo pri odločanju o izobraževanjih, ki bi čim bolj učinkovito izboljševala njihove kompetence. Ekspertni sistem bo grajen na naprednih tehnologijah znanja in obdelave podatkov, ki vključuje tudi umetno inteligenco.
Študenta/študentki bi naj pridobili naslednje kompetence:
- seznanitev z znanstvenoraziskovalnim pristopom pri razvoju kompetenc
- sistematična analiza in spremljanje kompetenc s področja okolja
- razvoj metodologije za spremljanje kompetenc
- statistična obdelava podatkov
- podpora odločanju pri izbiri usposabljanj s področja okolja
V projektu sodelujejo
- 2 študenta/študentki visokošolskega študijskega programa Gospodarska in tehniška logistika