Vabilo EPF UM za sodelovanje pri PKP projektu

logotipi

Spoštovane/-i študentke/-i,

ali si želite že v teku študija pridobiti dodatne poklicno-specifične kompetence in referenco sodelovanja v projektu s podjetjem ter za to prejeti finančno nagrado?

Če vas takšno sodelovanje zanima, vam sporočamo, da se lahko v sklopu razpisa Po kreativni poti do znanja (PKP) 2020, ki ga objavlja Javni štipendijski in razvojni sklad Republike Slovenije, prijavite za sodelovanje v

projektu Po kreativni poti do znanja (PKP), v katerem boste skupaj z mentorji s fakultet in podjetja proučevali delovanje funkcije nabave (načrtovanje, sodelovanje z dobavitelji in oddelki v podjetju, optimizacija stroškov, vpliv na razvoj in kakovost izdelkov itd.) v podjetju Weiler Slovenija, ki je del ameriškega multinacionalnega podjetja Weiler Abrasives in ima sedež v Mariboru, zaposluje več kot 800 ljudi in ima stabilno rast.

Projekt se prične v začetku februarja 2020 in traja 5 mesecev. Študenti lahko na projektu opravijo 40 ur mesečno. Vrednost standardnega stroška na uro opravljenega dela študentov znaša 9 EUR. Delo bo potekalo delno na sedežu podjetja Weiler v Mariboru in sedežu Fakultete za logistiko v Celju, delno pa na drugih lokacijah (štud. dom, od doma itd.).

Študenti s sodelovanjem v projektu

• razvijejo dodatne poklicno-specifične kompetence;
  • pridobijo strokovno referenco sodelovanja v projektu (projekta sofinancira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport v sodelovanju z Evropskim socialnim skladom – študenti ob zaključku prejmejo potrdilo o sodelovanju);
  • prejmejo finančno nagrado.

Naloge študentov:

• reševanje zastavljenega problema projekta v sodelovanju z delovno mentorico iz podjetja, pedagoškima mentorjema s fakultet in drugimi študenti iz projektne skupine;
  • priprava poročil o svojem delu;
  • udeleževanje sestankov projektnega tima;
  • hitra odzivnost (preko e-maila).

V kolikor

• vas zanima projektna tematika
  • se radi preizkusite z delom v timu
  • niste v delovnem razmerju oz. ne opravljate samostojne registrirane dejavnosti

sporočite svoj interes s kratkim opisom motivov za sodelovanje na e-naslov mateja.forte@um.si, in sicer najkasneje do 31. 1. 2020.