V marcu 3. seja Programskega sveta

Programski svet Fakultete za logistiko je posvetovalni organ za področje študijskih programov in izvajanja študija. Na rednih srečanjih z njimi dobimo njihov vpogled v naše študijske vsebine in ideje za nadaljnji vsebinski razvoj.

Na srečanju, ki je potekal 2. marca 2022, smo po uvodnem nagovoru dekanice prof. dr. Maje Fošner, predstavili celovito prenovo visokošolskega strokovnega študijskega programa Gospodarska in tehniška logistika. Leto in pol je skupina pod vodstvom vodje študijskega programa izr. prof. dr. Brigite Gajšek namenila analizi trendov, trenutnih razmer na delovnih mest in pri tem oblikovali kompetence in znanja, da je profil diplomanta opremljen z vsem potrebnim za takojšen vstop na trg dela.

Izr. prof. dr. Matevž Obrecht je predstavil trenutne posodobitve univerzitetnega programa ter ideje za naslednjo stopnjo prenove, pri čemer je prisotne pozval k diskusiji o spremembi imena študijskega programa.

Prof. dr. Tomaž Kramberger je predstavil tudi magistrski študij, ki pa bo celovito predstavljen na naslednjem srečanju.

Prisotni člani Programskega sveta državni sekretar Aleš Mihelič, direktor podjetja Etra d.o.o. Franc Preložnik, Robert Sever, direktor Združenja za promet na Gospodarski zbornici Slovenije ter podžupanja Mestne občine Celje Breda Arnšek so pozdravili naše napore za spremenjene programe. Pri čemer pa poudarili, da je potrebno nastopiti skupaj z gospodarstvom in predvsem v netipično logističnih organizacijah dvigniti pomen logista, ki so lahko zaradi interdisciplinarnega znanja, nepogrešljiv del vsakega kolektiva.

Člani so se strinjali, da so izjemnega pomena poleg vseh tehničnih in tehnoloških znanj, tudi mehke veščine, katerim na fakulteti posvečamo posebno pozornost, in jih delodajalci v današnji borbi za zaposlene dojemajo kot izjemno konkurenčno prednost.