Uspešen zagovor doktorske disertacije Jerka Oršiča

Fakulteta za logistiko je na seznam doktorandov z uspešno opravljenim zagovorom doktorske disertacije dodala novega kandidata, Jerka Oršiča. Novo pečeni doktor znanosti s področja logistike je razvil, in na osnovi testnega okolja dokazal uspešno delovanje modela za spremljanje in upravljanje aktivnosti logističnih podjetij, ki omogoča sprotno izboljševanje trajnostnega izvajanja logističnih dogodkov. Model, ki ga je imenoval RELSIF (Real-time 3PL Sustainability Innovative Framework) je postavljen v okolje digitalizirane logistike in se osredotoča na hitrost, učinkovitost in izvajanje logističnih storitev v realnem času s poudarkom na optimizaciji delovanja ter zmanjšanju trajnostnih obremenitev na primeru logistike zadnje milje.

Disertacija z naslovom “Merjenje in upravljanje trajnostnega delovanja pri zunanjih izvajalcih logističnih storitev v realnem času” je nastala pod vodenjem in usmerjanjem mentorja, izr. prof. dr. Matevža Obrechta in somentorja, red. prof. dr. Boruta Jereba. Naloga je izjemno dobro pripravljena in z njo kandidat dokazuje, da ima, pri svojih skoraj 71 letih, izjemen opus znanja in izkušenj iz področja, ki je predmet naloge.

Iskrene čestitke kandidatu, prav tako tudi mentorju in somentorju