Spomladanska a(v)kcija – 21. 03. 2024

S ciljem večanja zavedanja o pomenu uvedbe trajnostnih praks v vsakdanje življenje, študij in delovno okolje, v okviru NOO projekta “DigInGreen”, začenjamo z izvedbo dogodkov podajanja svojega doprinosa k zelenemu in digitalnemu prehodu.

Na prvi spomladanski dan, 21. 3. 2024, ob 10:15 v avli Fakultete za logistiko, pripravljamo Spomladansko a(v)kcijo, s katero želimo dati življenje oblačilom, ki jih ne potrebujemo več. Razlog je preprost; modna industrija proizvede več ogljika, kot vsi mednarodni leti in tovorne ladje sveta, kar predstavlja dobirh 10 % vseh emisij. Zato vas prosimo za vaš skormni doprinos k reševanju omenjene problematike.

Več o samem dogodku in načinu zbiranja oblačil v vabilu, ki je v nadaljevanju. Vsa neizmenjena oblačila bomo podarili organizacijama Rdeči križ in Katitas, zato vas lepo prosimo, da prinesete samo oblačila, ki so primerna za nadaljnjo uporabo.