:: ŠI:UM :: Vabilo študentom za sodelovanje v projektnih nalogah »Študentski izzivi Univerze v Mariboru (ŠI:UM)«

VABILO ŠTUDENTOM

Spoštovani študenti/študentke,

v sodelovanju s Splošno bolnišnico Celje bomo od 1. 3. 2022 do 30. 6. 2022 izvajali Projektno nalogo Študentski izzivi (ŠI:UM) v okviru Razvojnega stebra financiranja 2021-2024 (RSF 2.0), področja: Sodelovanje z okoljem, razvojnega cilja (O-RC-1): Spodbujanje sodelovanja študentov in potencialnih delodajalcev z namenom pridobivanja praktičnih izkušenj v času študija in reševanja realnih izzivov okolja izvajali projekt.

Naslov projektne naloge: Trajnostno usmerjen razvoj transporta pacientov s transportnimi vozički

pedagoška mentorica iz FL UM: izr. prof. dr. Brigita Gajšek

delovna mentorica iz SB Celje: viš. pred. mag. Hilda Maze

Utemeljitev projektne naloge ŠI:UM:

Organizacije poskušajo zastavljati cilje trajnostnega razvoja na način, da si prizadevajo k uravnoteženju treh dimenzij trajnostnega razvoja: ekonomska, socialna in okoljska. V Splošni bolnišnici Celje so ravnokar v procesu prenove internega transporta pacientov po prostorih bolnišnice. Na področju transportnih vozičkov njihov vozni park večinoma sestavljajo ročni transportni vozički, kupili pa so tudi tri električne transportne vozičke. Želijo si slediti trendom tehnične, tehnološke in organizacijske prenove ter skrbeti za trajnostni razvoj. Najbolj zaostajajo pri skrbi za socialno trajnost, kar je splošno zatečeno stanje v družbi, ki izpostavlja predvsem ekonomsko dimenzijo trajnosti. Socialno komponento trajnosti se v delovnih okoljih povezuje z delom in ergonomijo dela. Izvedli bomo analizo transporta pacientov s klasičnimi in električnimi vozički iz vidika vseh treh komponent trajnosti. Izhajali bomo iz predpostavke da ni nujno, da se potrebuje zgolj tehnološka prenova, preverili bomo obstoj potenciala za izboljšave v organizaciji dela, informacijski podpori, možnosti zmanjšanja potreb po transportu in podobno. V ta namen potrebujemo multidisciplinarno in interdisciplinarno skupino študentov, ki bodo na izziv pogledali iz različnih zornih kotov in nalogo skupaj kvalitetno opravili.

Si želiš spoznati nove ljudi, se srečati z izzivi v zdravstvu, raziskati podrobneje vsebine, ki si jih sicer že srečal/a, vendar še ne uporabil/a na praktičnem primeru, razmišljati izven meja, delati v skupini po smernicah projektnega managementa? Izpolni prijavo za sodelovanje v projektu in se nam pridruži.

Za denarno spodbudo posameznemu študentu za opravljeno delo v okviru projektne naloge ŠI:UM znaša urna postavka 9,00 EUR/uro (bruto bruto). Za uspešno izvedbo projektne naloge ŠI:UM je potrebnih 160 ur vključitve posameznega študenta.

V projektu bi sodelovali študentje: UM Fakultete za logistiko, UM Filozofske fakultete, UM Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Visoke zdravstvene šole v Celju, Visoke šole za proizvodno inženirstvo in Fakultete za komercialne in poslovne vede.