:: ŠIPK :: Optimizacija transporta pacientov na diagnostične preiskave v Splošni bolnišnici Celje

V Splošni bolnišnici Celje je potekala zaključna predstavitev rezultatov ŠIPK projekta “Optimizacija transporta pacientov na diagnostične preiskave v Splošni bolnišnici Celje”. V okviru projekta so študenti več izobraževalnih ustanov iskali možnosti izboljšav trenutnega izvajanja planiranja in transporta pacientov na diagnostične preiskave. Posebnost projekta je bila celovita obravnava procesa, in sicer iz organizacijskega, logističnega, ergonomskega, kadrovskega vidika in iz vidika dostojanstva pacientov. Študentje so podali več rešitev, ki so jih utemeljili skozi učinke in stroškovno. Razmišljali so tudi o povrnitvi investicije. Pri projektu sta s strani FLUM pod mentorstvom doc. dr. Brigita Gajšek sodelovala Jernej Jereb in Tim Kmetec, medtem ko je bil prijavitelj projekta Visoka zdravstvena šola v Celju.
Projekt je delno financirala Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Javni razpis za dodelitev sredstev izbor operacij se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014–2020 kot neposredna potrditev programa »Projektno delo z negospodarskim in neprofitnim sektorjem v lokalnem in regionalnem okolju – Študentski inovativni projekti za družbeno korist 2016–2020«.