:: S predavatelji o aktualnem :: “Ukrajinsko-ruska kriza, kot nova motnja v delovanju globalnih oskrbovalnih verig – doc. dr. Uroš Kramar

Če bi nam nekdo pred časom napovedal scenarije, katerim smo priča, bi si mislili, kako pretirava. A že pandemija covid-19 je imela izjemen vpliv na logistiko in oskrbovalne verige.

Nujnost prilagoditve oskrbovalnih tokov se z ukrajinsko-rusko krizo, invazijo na Ukrajino in sankcijami s stani zahoda in nekaterih drugih držav proti Rusiji samo še povečuje. Priča smo novi motnji, ki kaže na močne strukturne premike na področju delovanja globalnih oskrbovalnih verig.

Pregled motenj, ki jih povzroča ukrajninsko-ruska motnja je pripravil doc. dr. UROŠ KRAMAR.