:: S predavatelji o aktualnem :: “Mega ladje – svetla prihodnost ali zaskrbljujoč pojav?” ~ prof. dr. Darja Topolšek

V zadnjem desetletju je ladijska industrija doživela revolucijo, velikost tovorniških plovil eksponentno narašča.

Kitajski ladjedelec China State Shipbuilding Corporation je za naročnika MSC (Mediterranean Shipping Company) dostavil megalomansko plovilo presežnikov. Ladja MSC Tessa je po podatkih MSC dolga 399,9 metra in široka 61,5, njena nosilnost pa je 24,116 standardne kontejnerske enote (TEU).

S prof. Darjo Topolšek  smo se pogovarjali o fenomenu, kakšne prednosti in kakšne slabosti imajo ladje takšne velikosti.

Vabljeni k branju.