:: S predavatelji o aktualnem :: izr. prof. dr. Roman Gumzej – Inteligentni logistični sistemi za pametna mesta in skupnosti

Od nastanka interneta omogoča informacijska tehnologija razvoj dveh ključnih področij logistike – upravljanje oskrbovalnih verig ter managiranje transporta in prometa. Seveda s ciljem zagotoviti pravočasnost, Pravilno in zanesljivo delovanje ter zagotavljanje trajnostne rasti svetovnega gospodarstva.
“Trajnost” in “pametno” sta pojma, ki jih danes pišemo kar z veliko začetnico, označujeta namreč vse, kar je usmerjeno v prihodnost.
Je realno, da bodo vse futuristične ideje dosegljive že za čas našega življenja?

Izredni profesor Roman Gumzej odgovarja s citatom Johna Lennona:

…You may say, i’m a dreamer, but i’m not the only one…

Pod okriljem založbe Springer je v septembru izšla knjiga izr. prof. dr. ROMANA GUMZEJA, z naslovom »Intelligent Logistics Systems for Smart Cities and Communities«, zato smo se pogovarjali o pametnih rešitvah za družbo in kakšna je realna časovnica za njihovo vpeljavo. V knjigi je namreč pripravil celovit pregled inteligentnih logističnih sistemov za pametna mesta in skupnosti.