Rektorjev dan: med prejemniki tudi študenti in zaposleni naše fakultete

Na slovesnosti ob Rektorjevem dnevu so podelili nagrade vsem, kot zahvala za njihovo delo, izredne uspehe, dosežke in zasluge. S čimer so pomembno prispevali k uveljavitvi in razvoju Univerze v Mariboru.

Ponosni smo, da so med prejemniki ponovno študenti in zaposleni naše fakultete.

Plaketo Leona Štuklja za izvrstne športne dosežke na področju juda je prejel Enej Marinič, ki je bil proglašen je bil za najboljšega judoista leta 2021, je top 50 na svetovni lestvici v kategoriji nad 100 kg, dosegel je 1. mesto na svetovnem pokalu  European open Zagreb 2021.

Rektorjevo nagrado za najboljše študijske uspehe študentov Univerze v Mariboru v svoji vpisni generaciji na podlagi predlogov matičnih fakultet je prejel Vasja Omahne.

Priznanje Univerze v Mariboru za strokovno delo za izjemne uspehe, dosežke in zasluge je prejela Marjana Potočnik.

Nagrado Univerze v Mariboru za sodelovanje z gospodarstvom in prenos znanja, ki se podeljuje za vrhunske uspehe, dosežke in zasluge na področju sodelovanja z gospodarstvom ter izjemne rezultate pri prenosu znanja je prejel red. prof. dr. Bojan Rosi, kjer so zapisali: Skozi več letno udejstvovanje na Fakulteti za logistiko si je prof. dr. Rosi kot eno izmed prioritet zadal povezovanje z gospodarstvom, z namenom prenosa znanj in umestitve logistike tako v slovensko kot tudi mednarodno okolje. Z mnogimi gospodarskimi podjetji je fakulteta z njegovo pomočjo vzpostavila partnerski odnos, ki je v korist tako fakulteti pri doseganju njenega poslanstva, ciljev in vizije kakor tudi v korist gospodarstvu pri razreševanju izzivov, s katerimi se sooča, diplomantom logistike pa omogoča lažji prehod in integracijo v poslovno okolje. Kot vodja Centra za pametna mesta in skupnosti UM tudi skrbi za gospodarsko sodelovanje in prenos znanj ponudnikov pametnih rešitev za mesta in skupnosti.

Več o podelitvi na: REKTORJEV DAN 2023 – UM.si.