Projekt Modern Logistics Learning prejel status “Best practice”

Fakulteta za logistiko Univerze v Mariboru je kot partnerica sodelovala v Erasmus+ projektu “Modern logistics learning: certified module in master study level, katerega koordinator je bila poljska Wyższa Szkoła Logistyki z siedzibą w Poznaniu (Poznan School of Logistics).
Namen projekta je bil priprava mednarodnega modula, ki bo vsebinsko zasnovan po standardih Evropskega logističnega združenja (ELA) za magistrski študij.

Projekt je presegel zastavljene cilje in omogoča študentom pridobivanje znanj petih sodobnih predmetov v vseh jezikih partnerjev projekta, kar je še posebej dodana vrednost in omogoča tudi študentom naše fakultete pridobitev novih kompetenc in predvsem možnost pridobitve ELA certifikata, ki je v zadnjih letih postal prepoznan tudi med zaposlovalci na področju logistike.

Še posebej pa smo ponosni, da je projekt s strani poljske Nacionalne agencije prejel oceno odlično (excellent) in so projektu podelili status »best practice« (najboljša praksa). Nadalje je Nacionalna agencija zapisala, da je projekt in njegovi rezultati navdih za druge institucije, ki izvajajo projekte ERASMUS +.

Modul Management oskrbovalnih verig, ki je nastal v okviru projekta, kot dodatno izbiro ponujamo tudi našim magistrskim študentom in jim tako omogočamo pridobitev novih znanj s področja oskrbovalnih verig in logističnih procesov, spretnosti vodenja in poslovnih načel, transporta in skladiščenja, nabave in storitev za stranke. Zanje je izvedba predmetov modula brezplačna.

Na Fakulteti za logistiko je projekt vodila prof. dr. Maja Fošner, pri zasnovi in izvedbi tiskanih, elektronskih in interaktivnih vsebin pa so sodelovali tako predavatelji in asistenti kot tudi strokovni sodelavci naše fakultete.