Inventura 2023: praznujemo leto inovacij in rasti Fakultete za logistiko

Si lahko predstavljate božično-novoletne praznike brez logistike? Ta misel hitro razkriva, kako nujno je usklajeno in učinkovito gibanje dobrin in informacij, ki ustvarja temelje našega vsakdana. V svetu, kjer je logistika ključnega pomena, se zavedamo, da je vloga Fakultete za logistiko bolj pomembna kot kdaj koli prej. Naše poslanstvo ni le izobraževanje naslednje generacije strokovnjakov, temveč tudi vzpostavljanje temeljev za inovacije in razvoj, ki so ključni za uspešno in trajnostno prihodnost.

V letu 2023 smo to poslanstvo vzeli resno in dosegli izjemne mejnike, ki odsevajo našo predanost in utirajo pot za nove, razburljive priložnosti.
Vsak korak, ki smo ga naredili, je bil premišljen in usmerjen k ustvarjanju bolj povezanega, učinkovitega in inovativnega logističnega sveta.

Preden se poglobimo v pregled naših dosežkov in načrtov za prihodnost, vam želim izreči iskrene želje za praznični čas. Naj bo ta čas za vas poln miru, sreče in zadovoljstva, ter naj vas novo leto 2024 obdari s svežimi uspehi, osebno srečo in profesionalnim razvojem.

Z optimizmom in navdušenjem se oziramo v prihodnost, pripravljeni na nove izzive. Saj smo že v letošnjem letu dosegli marsikaj zavidljivega, kar je odlična popotnica za naprej. Dovolite, da vam v nadaljevanju predstavimo le najvidnejše dosežke letošnjega leta.

Za uresničevanje naše vizije pa posebno pozornost namenjamo IZOBRAŽEVALNEMU PROCESU. Zavedamo se, da so sodobne logistične rešitve in inovacije neposredno odvisne od globine in kakovosti znanja, ki ga prenašamo našim študentom.

Seveda pa je za uspeh izobraževalnega področja nujna tudi izjemna ZNANSTVENO-RAZISKOVALNA komponenta. Zavedamo se, da so inovacije v logistiki tesno povezane z nenehnim raziskovanjem in odkrivanjem novih znanj.
Na Fakulteti za logistiko smo v letu 2023 dosegli pomembne mejnike, ki odražajo našo predanost znanstveni odličnosti.

Na Fakulteti za logistiko globoko verjamemo, da je PROJEKTNO DELO ključno za preoblikovanje teoretičnega znanja v praktične rešitve in inovacije.
Projekti omogočajo našim študentom in raziskovalcem, da preizkusijo nove ideje, se spopadejo z realnimi izzivi in prispevajo k trajnostnemu razvoju v logistiki.

Čeprav bi lahko še naprej naštevali naše uspehe in dosežke, je čas, da se osredotočimo na prihodnost in na prihajajoče leto.

Naj bo prihajajoče leto 2024 leto novih priložnosti, inovacij, sodelovanja in osebnega ter profesionalnega uspeha. Skupaj bomo še naprej ustvarjali, raziskovali in oblikovali prihodnost logistike.

Srečno novo leto 2024!

Dekanica Fakultete za logistiko Univerze v Mariboru, red. prof. dr. Maja Fošner