Fakulteta za logistiko Univerze v Mariboru glavna koordinatorica CEEPUS mreže

𝓕𝓪𝓴𝓾𝓵𝓽𝓮𝓽𝓪 𝔃𝓪 𝓵𝓸𝓰𝓲𝓼𝓽𝓲𝓴𝓸 𝓳𝓮 𝓹𝓸𝓼𝓽𝓪𝓵𝓪 𝓰𝓵𝓪𝓿𝓷𝓪 𝓴𝓸𝓸𝓻𝓭𝓲𝓷𝓪𝓽𝓸𝓻𝓲𝓬𝓪 𝓒𝓔𝓔𝓟𝓤𝓢 𝓶𝓻𝓮ž𝓮 𝔃 𝓷𝓪𝓼𝓵𝓸𝓿𝓸𝓶 »𝓣𝓸𝓾𝓻𝓲𝓼𝓶 𝓪𝓷𝓭 𝓐𝓰𝓻𝓲𝓬𝓾𝓵𝓽𝓾𝓻𝓮 𝓢𝓾𝓼𝓽𝓪𝓲𝓷𝓪𝓷𝓪𝓫𝓵𝓮 𝓐𝓵𝓵𝓲𝓪𝓷𝓬𝓮𝓼 – #𝓣𝓐𝓢𝓐 𝓷𝓮𝓽𝔀𝓸𝓻𝓴«, ki je bila v pestri konkurenci več kot 100 mrež ocenjena kot najboljše ocenjena nova mreža za naslednje študijsko leto v celotnem CEEPUS programu.

Mrežo tvori 29 partnerskih institucij iz vseh 16 CEEPUS držav, s čimer se je mednarodno sodelovanje Fakultete za logistiko ter število partnerskih institucij za daljše in krajše študentske mobilnosti in mobilnosti osebja močno okrepilo.

Glavna tematska področja mreže so: zelena logistika in upravljanje kratkih dobavnih verig, digitalne tehnologije in razvoj vrednosti, zelene poslovne praske in socialno podjetništvo, razvoj turizma na podeželju v trajnostnem kontekstu kontrasta med urbanim in ruralnim ter dobro počutje, trajnosti življenjskih slog in lokalna pridelava in konzumiranje hrane. Koordinator mreže je doc. ddr. Lazar Pavić, raziskovalec v Laboratoriju za upravljanje v logistiki in oskrbovalnih verigah.

Na uvodnem sestanku vseh partnerjev, ki je potekal 19. aprila 2023 preko MS Teamsu so partnerji naredili temelje prihodnjega sodelovanja in podroben načrt aktivnosti za naslednje študijsko leto. Poleg rednih izmenjav študentov in osebja, čakajo jih še ekskurzije, poletne šole in koordinacijski sestanki. Na FL se veselimo skupnih mednarodnih aktivnosti!