Fakulteta s podaljšanim certifikatom “športnikom prijazno izobraževanje”

Obveščamo vas, da so nam po postopku re-evalvacije naših študijskih programov in načina izvajanja študija, potrdili certifikat “športnikom prijazno izobraževanje”.

Namen certifikata je prepoznati okolja in izobraževalne institucije, ki omogočajo prilagojeno izobraževanje športnikov.
Glavni cilj je končanje srednje šolske ravni izobraževanja ter olajšanje prehodov na višje/visoko šolsko raven izobraževanja preko vzpostavitve mreže partnerskih ustanov. Certifikat neposredno omogoča:

1. Sistem obveščanja in informiranja športnikov, pri odločitvi v kateri izobraževalni instituciji ima boljše pogoje za izobraževanje, z namenom da športniki dokončajo najmanj srednješolsko stopnjo izobraževanja.
  2. Pozitivno dodano vrednost za izobraževalne ustanove, na način primerjalne prednosti (športni programi, drugi programi) in kot osnova za merila za dodeljevanje sistemskih sredstev na področju podpore športnikov in njihove dvojne kariere.

Certifikat je odlično promocijsko orodje in hkrati omogoča vpis vrhunskim športnikom, zato smo še posebej ponosni, da smo ga ponovno dobili.