Danes na Fakulteti za logistiko Univerze v Mariboru v okviru projekta DigInGreen poteka brezplačna delavnica Poslovni informacijski sistemi.

Na delavnici se udeleženci spoznavajo s celovitvnimi upravljalskimi sistemi. Ti omogočajo oblvadovanje poslovnih procesov, kot so: nabava, prodaja, načrtovanje in izvedba proizvodnje ali npr. stroškovno vodenje. Spoznavajo povezavo med informacijskim in fizičnim tokom ter načini za vzpostavitev teh povezav. Seznanili so se z različnimi izvedbami celotivith upravljalskih sistemov, pomenom izbire ustreznega sistema ter načini in težavami pri vzpostavitvi sistema za digitalni prehod poslovanja.

V praktičnem delu delavnice so udeleženci spoznavali delovanje sistemov ERP (SAP oz. Odoo) na tipskih primerih poslovnih procesov.

V sklopu e-obveznosti so osvojili znanje za reševanje na praktičnem primeru.

Delavnico je izvedel doc. dr. Bojan Rupnik. Doktorat znanosti je pridobil na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko s področja računalništva. Njegova raziskovalna dejavnost vključuje področja računalništva, geografskih informacijskih sistemov, modeliranja, simulacij in logistike ter njihove uporabe na področjih materialnih, energijskih in informacijskih tokov. Trenutno se ukvarja predvsem s simulacijskimi raziskavami, kjer so v ospredju simulacije diskretnih dogodkov in simulacije z agenti. Konkretno je na podlagi svojih raziskav sodeloval tudi pri tržnih in drugih projektih, kot so: simulacija izvedljivosti procesa sterilizacije v bolnišnici, optimizacija transportnih poti v proizvodnem okolju, simulacije in optimizacije upravljanja energijskih tokov v soproizvodnji toplotne in električne energije. Njegove zadnje raziskave se osredotočajo na raziskovanje vpliva zaledij pristanišč in skladiščnih centrov ter optimalne lokacije slednjih.

V okviru promocije zelenega in digitalnega prehoda EU na Fakulteti za logistiko UM Celje organiziramo delavnice, ki podjetjem in organizacijam preko vseživljenjskega učenja omogočajo prilagajanje na nove izzive Trajnostnih in Digitaliziranih oskrbovalnih verig (DIGinGREEN).

Več informacij o NOO delavnicah v okviru projekta DigInGreen, ki jih izvajamo na Fakulteti za logistiko Celje, Univerze v Mariboru najdete še na naši strani: http://digingreen.fl.um.si ali nas kontaktirajte po elektronski pošti na digingreen.fl@um.si  ali bojana.slomsek@um.si

Pridružite se nam na delavnicah, kjer boste pridobili konkretne smernice in dragocena znanja.

#noo
#nextgenerationeu