Ali veste, kako učinkovito sprejemati poslovne odločitve na podlagi podatkov?

V četrtek, 13. junija 2024, je v okviru fakultetnega projekta NOO – Predlog pilotnih projektov Univerze v Mariboru za zelen in odporen prehod v družbo 5.0 – Vzpostavitev okolja za izobraževanje zelen in digitalne logistike ter oskrbovalnih verig potekala delavnica Osnove poslovnega odločanja na podlagi podatkov (s pomočjo programa SPSS).

Na delavnici, ki jo je izvedel doc. dr. Lazar Pavić, so se udeleženci seznanili s pomembnostjo zbiranja podatkov pri poslovnem odločanju, z načini zbiranja podatkov, ustvarjanjem enostavnih okvirjev za zbiranje podatkov in osnovami računalniške obdelave podatkov. Naučili pa so se tudi, kako ustrezno interpretirati pridobljene rezultate z namenom doseganja pravilnih poslovnih odločitev.

V sklopu e-obveznosti so pripravili okvir za zbiranje podatkov ter na podlagi zbranih podatkov načrtovali računalniško obdelavo podatkov, razlaga rezultatov in uporabe v praksi.

Na Fakulteti za logistiko Univerze v Mariboru v okviru promocije zelenega in digitalnega prehoda EU organiziramo delavnice, ki podjetjem in organizacijam preko vseživljenjskega učenja omogočajo prilagajanje na nove izzive Trajnostnih in Digitaliziranih oskrbovalnih verig (DIGinGREEN).