Poštni hekaton 2023 ~ Preobrazba Pošte v smeri družbe 5.0

23. mar
24. mar

Študentke in študenti – ne zamudite odlične priložnosti.

Na Fakulteti za logistiko bo 23. in 24. marca 2023 potekal Hekaton, ki ga v sodelovanju s partnerji organizira Pošta Slovenije.

Na dvodnemvnem dogodku boste študenti fakultet (logisti, programerji, dizajnerji in drugi tehnološki navdušenci ter inovativni posamezniki) iskali inovacijske rešitve  za izzive današnjega in jutrišnjega časa na področju dostave in logistike.

V dveh dneh intenzivnega dela, druženja in zabave boste udeleženci ekipno razvijali inovativne rešitve s področja brezogljične logistike, digitalne preobrazbe, agilne logistike in avtonomnih operacij, vse s ciljem trajnostnega razvoja. Nove rešitve se bodo iskale s pomočjo sodobnih tehnologij, saj bodo udeležencem na voljo nekatera napredna orodja Microsoft Azure in rešitve Pošte Slovenije.

Na dogodku bo sodelovalo 30 izbranih posameznikov (združenih v ekipe). Izbranih bo do 10 ekip s tremi do petimi člani v ekipi. Prisotni bodo tudi mentorji iz najboljših tehnoloških podjetij in razvojno-raziskovalnih inštitutov, ki bodo zagotavljali učinkovit okvir za razvoj prebojnih idej. Ob zaključku dogodka boste ekipe svoje rešitve predstavile strokovni komisiji ter se potegovale za privlačne nagrade in morebitno povabilo k nadaljnjemu sodelovanju s Pošto Slovenije oz. partnerji dogodka.

Dogodek organizira Pošta Slovenije s partnerji: Fakulteta za logistiko, Fakulteta za gradbeništvo promet in arhitekturo, Fakulteta za pomorstvo in promet, Fakulteta za računalništvo in informatiko, ITC-Cluster, Microsoft Slovenija, Lancom, Solvesall d.o.o., Institut “Jožef Stefan”.

Za hrano, pijačo in energetske napitke bo poskrbljeno.

Več informacij na: Hackathon 2023 – Postartup