:: Gostujoči strokovnjak :: Igor Pojbič (Kemofarmacija d.d.)

11. dec

Pri predmetu Mednarodna logistika bomo gostili Tadeja Pojbiča iz podjetja Kemofarmacija d. d. in člana upravnega odbora Slovenskega logističnega združenja.

Tematika gostujočega predavanja bodo Incoterms. Gre standardizirana pravila, ki določajo odgovornosti prodajalcev in kupcev pri mednarodnih trgovinskih transakcijah, vključno s prevozom, zavarovanjem in carinskimi obveznostmi. Ti pogoji jasno opredeljujejo, kdo je odgovoren za plačilo stroškov in tveganj pri prevozu blaga od prodajalca do kupca. Incoterms so ključni za preprečevanje nesporazumov v mednarodni trgovini in so bistveni za učinkovito logistično načrtovanje.

Kemofarmacija je veletrgovec z zdravili in medicinskimi pripomočki, ki skrbi za celovito oskrbo slovenskega zdravstva, predvsem lekarn in bolnišnic, pa tudi zdravstvenih domov, diagnostičnih laboratorijev in specializiranih prodajaln. Čeprav je prodaja in distribucija osnovna dejavnost, nudimo svojim poslovnim partnerjem tudi uvoz neregistriranih zdravil, logistično podporo pri izvajanju kliničnih raziskav, skladiščenje in logistične storitve.

Datum predavanja: 11. december 2023 ob 8. uri