9. mednarodna poletna šola

12. jun
18. jun

Mednarodna poletna šola »Logistics summers school« je tradicionalni dogodek, ki bo letos potekal že devetič.

Posebnost poletne šole je drugačen pristop k študiju, kjer udeleženci na podlagi študije primera spoznavajo najsodobnejša dognanja na področju logistike in oskrbovalnih verig.

Letošnja, ki bo potekala od 12. do 18. junija 2022, bo še posebej futuristično usmerjena, saj se bodo udeleženci ukvarjali z droni, predvsem z njihovo uporabo v komercialne namene, pri čemer je avtonomna vožnja nujna za dosego začrtanih ciljev dronske dostave.

Študenti bodo pridobili vpogled v tehnologijo dronov kot tudi v zakonske zahteve, ki sledijo konceptu komercialne uporabe.

V okviru dveh predmetov bomo odgovorili na vprašanja avtonomne vožnje in o smiselnosti enotne »Uber« platforme ali je smotrneje za podjetja razviti svojo. V sodelovanju z največjim logističnim podjetjem Pošto Slovenije, ki se z dronsko dostavo že ukvarja, bomo iskali najboljše in celo najbolj nore, a realistične ideje za prihodnost.

Več informacij in prijava na: http://summerschool.fl.um.si/