🏖️ 10. mednarodna poletna šola 🏖️

28. avg
5. sep

Spoštovane študentke in spoštovani študenti,

letos, med 28. avgustom in 5. septembrom, organiziramo jubilejno deseto mednarodno poletno šolo, zato vas vabimo, da se je udeležite in se nam pridružite na praznovanju.

Obljubljamo vam izjemno pester program. Letošnja bo namreč posvečena trajnostnemu vidiku potovanj, potekala bo pod naslovom

Sustainable Travel: Re-defining the world of travel.

Tematika se osredotoča na vidike trajnostnega potovanja in na trajnostno logistiko v turizmu. Govorili bomo o upravljanju z viri, zmanjševanju odpadkov in izboljšanju učinkovitosti prevozov v turističnih dejavnostih na trajnosten način. Študentje se bodo učili o pomenu trajnostne logistike v turizmu, vključno z upravljanjem oskrbovalne verige, distribucijo blaga, zmanjšanjem ogljičnega odtisa, uporabo obnovljivih virov energije in drugimi vidiki trajnostne logistike v turizmu. Poseben poudarek bomo namenili trajnostnemu potovanju in kako lahko prispevamo k ohranjanju okolja, skupnosti in kulturne dediščine med potovanjem. Med drugim bomo raziskovali tudi različne vidike trajnostnega potovanja, kot so ekološko prijazni načini prevoza, zmanjšanje odpadkov, trajnostno upravljanje z viri in ohranjanje narave ter kulturne dediščine.

Mednarodne poletne šole privabljajo študente iz različnih držav, kar pomeni, da boste imeli priložnost sodelovati z ljudmi iz različnih kultur, jezikov in ozadij. To vam omogoča pridobivanje mednarodnih izkušenj, izmenjavo idej in razširitev vašega svetovnega obzorja.

Podajanje snovi poteka na interaktiven način se pogosto. Namesto pasivnega poslušanja predavanj, se spodbuja aktivno sodelovanje študentov, skupinske vaje, študije primerov in projektov, timsko delo.

Takšen pristop omogoča študentom bolj praktično in izkustveno učenje, da lahko pridobljeno znanje uporabijo v realnih situacijah. Pogosto se uporabljajo tudi simulacije, vloge in delavnice, ki spodbujajo kritično razmišljanje, analitične veščine ter razvijanje komunikacijskih in reševanja problemov.

Sodelovanje z ljudmi iz različnih kultur spodbuja razumevanje, strpnost in komunikacijske spretnosti. Omogočamo vam, da se naučite bolje razumeti in komunicirati z ljudmi iz drugih kultur, kar je dragocena kompetenca v današnjem globaliziranem svetu.

Spoznavanje novih ljudi, soočanje z izzivi in ​​pridobivanje novih izkušenj vam pomaga pri razvoju samozavesti, samostojnosti in prilagodljivosti.

Obiščite spletno stran Summer School – Faculty of Logistics in izpolnite prijavni obrazec.

Študentom naše fakultete uredimo za čas trajanja poletne šole bivanje v Celju (MCC hostel ali v Dijaškem domu) ter zagotovimo polpenzion.
Seveda so tu še ekskurzije, druženja, ogledi in še in še.

Cena za naše študente je 40 €.