Na fakulteto prihaja vodikov avtobus

22. nov

PRIHOD VODIKOVEGA AVTOBUSA V CELJE

Pridružite se nam v torek, 22. novembra 2022, ob 11. uri

na Fakulteti za logistiko v Celju!

JIVE 2 Srednja in Vzhodna Evropa – Turneja vodikovega avtobusa v Sloveniji
[17. – 22. november 2022 ]

Območje Severnojadranskih držav, ki se združujejo v Vodikovi dolini Severnega Jadrana (NAHV – North Adriatic Hydrogen Valley), ima v pripravi številne projekte, s pomočjo katerih se bo proizvajalo in uporabljalo zeleni vodik in s tem proaktivno  podprlo evropski energetki prehod. V okviru tega financira Evropska unija promocijski projekt “JIVE 2 CEE Hydrogen Bus Roadshow” – predstavitev avtobusa na vodik po skrbno izbranih mestih v Srednji in Vzhodni Evropi.

Ob prihodu vodikovega avtobusa v Slovenijo in njegove 7-dnevne turneje po državi vljudno vabljeni v torek, 22. novembra 2022, ob 11. uri v avlo Fakultete za logistiko v Celju, kjer si boste lahko ogledali avtobus na vodik in se odpravili na krožno vožnjo po Celju.

11:00 PRIHOD VODIKOVEGA AVTOBUSA | Fakulteta za logistiko, Celje
11:05 – 11:20 PREDSTAVITEV PROJEKTA Turneja vodikovega avtobusa po Sloveniji

• prof. dr. Maja Fošner, dekanica Fakultete za logistiko Univerze v Mariboru – pozdravni govor
  • izr. prof. dr. Matjaž Knez, prodekan za gospodarske zadeve, Fakulteta za logistiko, UniMB , vodja programa H2STUDENT – o izobraževalnem programu H2STUDENT