Povezani v obrambi pred kibernetskimi tveganji

V preteklem tednu se je odvijal dogodek z naslovom “Povezani v obrambi pred kibernetskimi tveganji”, na katerem so se zbrali strokovnjaki s področja kibernetske varnosti. Med udeleženci je bil tudi red. prof. Borut Jereb, ki je vodil dve okrogli mizi. Prva okrogla miza je bila z naslovom Kibernetska varnost v dobi digitalizacije – priložnosti in tveganja, kjer so razpravljali o izzivih in možnostih, ki jih prinaša digitalizacija v povezavi s kibernetsko varnostjo. Udeleženci so delili svoje poglede na to, kako se lahko organizacije zaščitijo pred vse bolj prefinjenimi kibernetskimi napadi ter kakšne priložnosti za izboljšanje varnosti prinaša napredna tehnologija.
Druga okrogla miza, Praktični pristopi k obvladovanju kibernetskih tveganj, je bila osredotočena na konkretne metode in strategije za obvladovanje kibernetskih tveganj. Razpravljali so o najboljših praksah, orodjih in tehnikah, ki jih organizacije lahko uporabijo za učinkovito zaščito svojih informacijskih sistemov. Obe okrogli mizi sta bili ključni za krepitev zavedanja o pomembnosti zaščite pred kibernetskimi napadi ter za spodbujanje sodelovanja med strokovnjaki na tem področju. Dogodek je poudaril, kako pomembno je, da se strokovnjaki povežejo in delijo svoje izkušnje ter znanja, da bi skupaj izboljšali kibernetsko varnost na vseh ravneh.