Logisti izjemno iskan kader

doc. dr. Sonja Mlaker Kač

Napovedi za jesen kažejo, da bo v septembru vsako peto podjetje v Sloveniji iskalo nove zaposlene. Ugodne gospodarske razmere v slovenskem in evropskem okolju se odsevajo v trenutno dobrem povpraševanju na trgu delovne sile tudi na področju logistike (objave s tega področja lahko najdete tako na spletnih straneh Zavoda za zaposlovanje RS kot na spletnih straneh zasebnih agencij in portalov). Mnoge agencije za delo in delodajalci ugotavljajo, da je trg delovne sile postal izredno dinamičen in da je »bazen s primernimi kadri« v Sloveniji izpraznjen, kar nakazuje tudi dejstvo, da so na primer na portalu Moje delo v začetku letošnjega leta objavili kar 80 % oglasov več kot preteklo leto. Trenutno je na omenjenem portalu objavljenih veliko oglasov s področja logistike, ki predstavljajo odlično priložnost za diplomante in študente Fakultete za logistiko Univerze v Mariboru.